banner.png
خانه / نما / نمای استرچ متال

نمای استرچ متال

نمای فلزی اکسپندد متالEXPANDED METAL

اکسپندد متال یا استرچ متال به صفحات فلزی (آهن-آلومینیوم-استیل و…) است که ضمن طی نمودن فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند. شبكه هاي طوري كششي بر خلاف انواع توري سيمي مفتولي كه به هم با فته مي شوند ، يك پارچه بوده و از استحكام بسيار زيادي برخوردار هستند. اين نوع توري ها با ضخامت۰٫۲ تا ۶ ميليمتر با طول آزاد و چشمه هايي با اندازه ۶*۴ ميليمتر تا ۷۵*۲۰۰ ميليمتر قابل توليد مي باشد. نوع ورق مصرفي مي تواند آهن ، آلو مينيوم ، برنج ، مس و استيل باشد پانل هاي استرچ متال با ضخامت هاي مختلف در رنگ هاي سفارشي و با قطر چشمه هاي متنوع به صورت آماده براي نصب به كارگاه هاي ساختماني ارسال مي گردد. شركت مهندسي آرمه سازه در حال حاضر طيف گسترده اي از صفحات استرچ متال را به ابعاد ، ضخامت و قطر چشمه هاي متنوع ارائه مي نمايد . توان مهندسي و فني اين شركت ، امكان ساخت طرح هاي خاص سقف كاذب با صفحات استرچ متال با ويژگي هاي خاص نظير سقف منحني و با ابعاد وسيع نيز ميسر مي سازد.

کاربردها:

الف) پوسته دوم نما: نمای اکسپندد متال به عنوان پوسته دوم نما می تواند برروی نمای شیشه ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد.

ب) فعال کننده نمای شب: با وجود تنوع بالا در چشمه های تولیدی اکسپندد متال با نورپردازی مناسب پشت پانل های نصب شده نمای شب ساختمان از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود.

ج) خاصیت محافظتی: با توجه به امکان تولید پانل های استرچ متال در ضخامت های بالا می توان ضمن بهره برداری از چشم اندازهای متنوع آن مزیت های محافظتی نمای ساختمان را ارتقا داد.

ه)سقف کاذب: با روشهاي نصب ساده و مرقوم به صرفه روي سيستم اكسپوز يا شبكه هاي از قبل پيش بيني شده به آساني نصب شده و در صورت لزوم باز كردن مجدد آن ميسر مي باشد. از اين رو ضمن افزايش ظاهري بسيار زيبا و چشم انداز ، با كمترين آسيب قابليت دسترسي به سيستم هاي خدماتي و تاسيساتي مخفي در پشت اين سقف ها ايجاد مي شود. انعطاف پذيري سيستم شبكه هاي استرچ متال هماهنگي آن را با خدمات ديگر از قبيل تاسيسات آتش نشاني و نور پردازي سقفي نيز امكان پذير ساخته است .

 

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

 

ضریب کشش:

 

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

 

 

 

 

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

 

 

 

 

مزایای نمای اکسپندد متال

 

الف) چشم اندازهای متنوع: پانلهای اکسپندد متال با داشتن چشمه های سه بعدی و تنوع بالای نوع چشمه ها گستره وسیعی از چشم اندازهای خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می دهد.

ب) قیمت تمام شده بسیار مناسب: با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

ج) نمای سه بعدی: نمای اکسپندد متال بدون شک تنها متریالی است که از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد.

د) تنوع در طرح و رنگ

 

 

 

 

 

 

 

 

الگوهای استرچ متال

Expanded Mesh Patterns

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

نمای استرچ متال و برش لیزرنمای استرچ متال و برش لیزر

 

نمای استرچ متال و برش لیزر

 

محصولی که نمای ساختمان را مدرن‌تر می‌کند/استرچ متال وارداتی چند؟+جدول

 

اکسپندد متال یا استرچ متال صفحات فلزی (آهن، آلومینیوم، استیل و…) است که با طی کردن فرآیند تولید با روش ویژه‌ای تحت برش و سپس کشش قرار می‌گیرند و به عنوان نمای خارجی و داخلی کاربرد دارند.

 

شهلا روشنی: اکسپندد متال یا استرچ متال صفحات فلزی (آهن، آلومینیوم، استیل و…) است که با طی کردن فرآیند تولید با روش ویژه‌ای تحت برش و سپس کشش قرار می‌گیرند و به عنوان نمای خارجی و داخلی کاربرد دارند.

 

بنیامین نوعی، مدیر عامل یک شرکت تولید و اجرایی این نما به اقتصادنیوز گفت: این محصول در سه جنس آلومنیوم، استیل و آهن در بازار وجود داشته و نسبت به طرح و تشخیص آرشیتکت قابلیت اجرا دارد.

 

وی در مورد کاربرد این محصول بیان کرد: کاربرد این محصول علاوه بر خاصیت اکوستیکی و سایبان به سه بخش پوسته دوم، فعال کننده نمای شب و محافظتی خلاصه می‌شود.

 

نوعی در مورد کاربرد این محصول به عنوان پوسته دوم عنوان کرد: در کل دنیا این نما به علت داشتن طرح‌های توخالی و سوراخ سوراخ و به اصطلاح توری شکل به عنوان پوسته دوم کاربرد دارد (این کالا به صورت توری بوده و زیر ساز نما از سوراخ‌های این کالا دیده می‌شود) این نما می‌تواند بر روی نمای شیشه‌ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه‌های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد.

 

این فعال ساختمانی در مورد نقش این کالا در محافظت ساختمان هم خاطرنشان کرد: با توجه به امکان تولید پنل‌های استرچ متال در ضخامت‌های بالا می‌توان ضمن بهره برداری از چشم اندازهای متنوع آن مزیت‌های محافظتی نمای ساختمان را ارتقا داد.

 

وی با بیان این مطلب که این کالا دارای تنوع ظاهری بسیار بالا بوده (وجود تنوع بالا در چشمه‌های تولیدی اکسپندد متال) یادآور شد: با نور‌پردازی مناسب پشت پنل‌های نصب شده نمای شب ساختمان از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود.

 

نوعی متذکر شد: پنل‌های استرچ متال، با ضخامت‌های مختلف، در رنگ‌های سفارشی، با قطر چشمه‌های متنوع در کارگاه و شرکت تولید شده و به سر پروژه انتقال داده می‌شود.

 

مزایای استرچ متال

شایان قره داغی، کار‌شناس فروش این محصول هم در مورد مزایای نمای استرچ متال به اقتصادنیوز گفت: این کالا به علت ساختار مدرن و انعطافی در برابر زلزله بسیار مقاوم و در برابر تنش‌های بالا تنها تغییر شکل داده و شکسته و خرد نمی‌شود. این کالا دارای تنوع در طرح و رنگ بوده و قیمت تمام شده مناسبی دارد. پنل‌های استرچ متال با داشتن چشمه‌های سه بعدی و تنوع بالای نوع چشمه‌ها گستره وسعی از چشم اندازهای خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می‌دهد.

 

این فعال ساختمانی اضافه کرد:این محصول ابتدا به طور کامل وارداتی بود و در حال حاضر برخی از شرکت‌ها اقدام به تولید این محصول کرده و توانستن قیمت آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

 

این فعال ساختمانی گفت: بدون شک تنها استرچ متال متریالی است که از‌‌‌ همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می‌کند و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می‌بخشد. تاکنون هیچ عیبی برای این کالا در نظر گرفته نشده است.

 

قره داغی با بیان این مطلب که نصاب این کالا باید آموزش دیده و متخصص استرچ متال باشد گفت: دیوار قبل از نصب باید توسط پروفیل‌ها آهنی زیر سازی شده و بعد المان‌های الومنیوم روی آن چفت شود.

 

وی تاکید کرد: نصب این کالا بسیار تخصصی است و از سازنده می‌خواهیم این کالا و نصاب آن را از شرکت‌های معتبر تهیه کنند.

 

قره داغی در مورد استفاده از این کالا در نمای داخلی نیز گفت: از این کالا می‌توان در سقف کاذب نیز استفاده کرد، مزیت این نوع سقف کاذب قابلیت نور‌پردازی از پشت و ایجاد منظر‌های متنوع در سقف کاذب است.

 

تلفن تماس با مدیریت : رحیمی ۰۹۱۴۰۴۶۵۵۹۸

تماس با مدیریت فروش : ۰۹۱۶۳۲۳۳۷۴۶ و ۰۹۳۵۵۰۰۲۵۱۱

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش
پل ارتباطی:
تماس با مدیریت: 09134928993 باقری
تماس با مدیریت فروش: 09122622634 معتبرزاده
شماره ثابت دفتر تهران: 02166526574
شماره ثابت دفتر کرج: 02600000000
فکس: 02166558279
دفتر تهران: میدان توحید خیابان ستارخان
شعبه کرج: بلوار پونه شرقی

مطلب پیشنهادی

بازشوها و ورودی بنا

بازشوها و ورودی بنا: طراحی مناسب ورودی بنا در هماهنگی با نوع کاربری و مقیاس …